Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ADAPTACJA PODDASZA CIESZY

ADAPTACJA PODDASZA CIESZY

Od wielu lat mieszkańcy, a w szczególności uczniowie i ich rodzice zabiegają o ty, by nauka w naszej szkole odbywała się w systemie jednozmianowym. Problem może, być rozwiązany wyłącznie poprzez zwiększenie ilości sal lekcyjnych. Pomysł na to narodził się wiele, wiele lat temu, a rozwiązaniem miała być adaptacja poddasza na użytkowe - jednakże jego realizacja nie jest łatwa, gdyż budynek pochodzi z lat 50 - tych ubiegłego wieku i został wykonany w dużej mierze tzw. systemem czynu społecznego. 

Pierwszy krok, ku adaptacji został zrobiony już w 2016 roku, gdy przy remoncie dachu podniesiono nieco konstrukcję budynku uzyskując wymaganą dla sal wysokość. W tym też roku staraniem Pani Dyrektor Anny Czernickiej-Szpakowskiej opracowany został projekt budowlany i uzyskano pozwolenie na budowę. Dzięki zaangażowaniu społeczności lokalnej, w szczególności Pani Beaty Zgierskiej - Radnej Gminy Niemce z naszego terenu, sołtysów okolicznych miejscowości oraz wsparciu Pana Krzysztofa Urbasia Wójta Gminy Niemce w 2017 roku rozpoczęta została ta pożądana inwestycja poprzez wydłużenie klatki schodowej do kondygnacji poddasza - dziś wydaje się, że od zawsze były tam schody. Kolejnym krokiem było docieplanie połaci dachowych i ścian, które realizowane było etapami w latach 2018 - 2021.

Obecnie raelizowane są prace, które wielkimi krokami przybliżają nas do pracy na jedną zmianę. Na przełomie roku 2023/24 wylany został strop, który stanowić będzie podłogę. Na poddaszu powstają 3 sale lekcyjne, 2 specjalistyczne gabinety oraz sanitariaty.  Obecnie rozpoczęły się prace wykończeniowe: podłączono już kanalizację, wykonano przyłącze elekryczne, a w czasie ferii powstają kolejne pomieszczenia - taki stan postępu prac bardzo cieszy i jest zwiastunem jednozmianowej pracy w roku szkolnym 2024/2025.

Data dodania: 2024-02-06 09:50:41
Data edycji: 2024-02-06 10:27:08
Ilość wyświetleń: 351

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej