Czcionka:

A+A-

Kontrast:

CENTRUM MISTROSTWA INFORMATYCZNEGO

CENTRUM MISTROSTWA INFORMATYCZNEGO

Szkoła Podstawowa im. I. Kosmowskiej w Krasieninie po raz trzeci uczestniczy w prestiżowym projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego. Jest to projekt o zasięgu ogólnopolskim, który stanowi kompleksową koncepcję wzmocnienia polskiej edukacji informatycznej przy zaangażowaniu najlepszych uczelni technicznych w kraju (Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Gdańska, Politechnika Łódzka, Politechnika Warszawska, Politechnika Wrocławska).

Dzięki udziałowi w  projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, w Szkole Podstawowej w Krasieninie prowadzone są dodatkowe zajęcia kół informatycznych. Uczniowie uczęszczający na zajęcia w ramach kół informatycznych mają możliwość rozwoju swoich zainteresowań i talentów z zakresu algorytmiki, programowania i robotyki oraz uczestniczyć w różnorodnych przedsięwzięciach.

W ramach projektu grantowego Centrum Mistrzostwa Informatycznego szkoła została doposażona w zestawy edukacyjne do kształcenia z wykorzystaniem programowalnych systemów robotycznych - roboty mBot, które są wykorzystywane podczas zajęć koła. Ze środków pozyskanych z projektu Centrum Mistrzostwa Informatycznego zakupione zostały zestawy edukacyjne LEGO Education, dzięki którym uczniowie mają jeszcze więcej możliwości poznawania robotyki i nowych technik programowania. Praca z zakupionymi zestawami jeszcze bardziej wzbogaca i uatrakcyjnia zajęcia dodatkowe dając możliwości tworzenia kreatywnych projektów. W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klasy IV uczęszczający na zajęcia koła CMI wyjechali do Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego, gdzie wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez Centrum Kompetencji Cyfrowych  Edukacja 3.0. Podczas zajęć uczniowie poznali możliwości druku 3D i przyjrzeli się pracy drukarki. Samodzielnie tworzyli różnorodne konstrukcje z wykorzystaniem klocków, programowali je i sprawdzali ich działanie. Wyjazd w całości był finansowany ze środków projektu.

Dzięki udziałowi w projekcie Centrum Mistrzostwa Informatycznego, otrzymanych i zakupionych zestawach, młodzi entuzjaści nowych technologii mają jeszcze więcej możliwości nauki programowania i robotyki oraz rozwoju swoich zainteresowań i talentów. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła informatycznego z zaangażowaniem wykonują proponowane zadania nabywając nowe kompetencje i umiejętności z dziedziny programowania i robotyki.

Mimo dużej konkurencji w rekrutacji do kolejnej edycji projektu, złożone wnioski uzyskały akceptację komisji i już od października kolejni uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach.

Opracowała: mgr Justyna Kowalska

Data dodania: 2022-10-06 10:36:42
Data edycji: 2023-07-11 06:33:21
Ilość wyświetleń: 424

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej