Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

RUSZA PROJEKT: Staropolskie tradycje drogą rozwijania talentów

RUSZA PROJEKT: Staropolskie tradycje drogą rozwijania talentów

W okresie przedświątecznym nasza społeczność szkolna zachęca uczniów do podtrzymywania polskich tradycji. W tym roku chcemy po raz pierwszy wziąć udział jako społeczność szkoły w V edycji Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną, którego organizatorem jest Centrum Spotkania Kultur w Lublinie w kategorii praca grupowa. Koordynatorem projektu jest Pani Marzena Łucyn-Zgierska nauczycielka przyrody, biologii i chemii.

Wspólnie wykonamy palmę. Do jej przygotowania potrzebujemy bukszpanu, bazi, suchych traw i innych naturalnych elementów. Serdecznie prosimy Państwa Rodziców o podzielenie się domowym - ogrodowymi zasobami. Każda klasa wykona wcześniej pewną ilość kwiatów z bibuły, krepiny lub według innego pomysłu do ozdobienia palmy. Mamy nadzieję, że Rodzice którzy wykonują piękne rękodzieło podzielą się z uczniami znanymi technikami - zapraszamy, by z Wychowawcami uzgodnić termin “warsztatów” kreowania ozdób.

Wszystkie klasy wezmą udział w przygotowaniu samego symbolu wielkanocnego. Palmę będziemy przygotowywać w przyszłym tygodniu w dniach 28.02 - 01.03.2024.

Zaczątek naszej palmy już mamy - dziś do szkoły przybyło drewno na rdzeń palmy oraz w grupie Słoneczka powstały pierwsze kwiaty z krepiny.

W ramach projektu 13 marca 2024 uczniowie spotkają się z twórczynią ludową Panią Hanną Dziadosz, która przybliży naszmym dzieciom sztukę pisania pisanek metodą batikową.

Data dodania: 2024-02-23 12:43:32
Data edycji: 2024-02-27 11:12:09
Ilość wyświetleń: 168

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej