Czcionka:

A+A-

Kontrast:

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

TYDZIEŃ PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH

Zgodnie z rekmendacją MEiN w dniach 12 - 17 września 2022 realizowano Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych. W ramach realizacji przedsięwzięcia we wtorek 13 września Pielęgniarka opieki szkolnej przeprowadziła w klasach podadanki dotyczące chorób zakaźnych oraz sposób zabezpieczania się przed nimi.

Wychowawcy klas w ramach tzw. godzin wychowawczych omówili szczegółowo tematykę w oparciu o dostępne materiały. Przypomniano podstawowe zasady higieny takie jak częste mycie rąk, wietrzenie pomieszczeń oraz zasadę, by każdy pił wyłącznie z włanego pojemnika oraz jadł własne drugie śniadanie. Uczniowie ponownie zapoznali się z instrukcją skutecznego mycia rąk oraz dezynfekcji.

Profilaktyka objęła również Rodziców. Za pomocą dziennika LIBRUS przekazano informację o organizowanej przez LKO Konferencji on - line. Zachęcając do udziału w niej.

Profilaktyka prowadzona na masową skalę w naszym kraju w wieku XX i obecnie doprowadziła do elimniacji wieli chorób zakaźnych. Obecnie wiele z nich ponownie pojawia się w społeczności. Zachęcamy do zapoznania się z ulotkami informacyjnymi przygotowanymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego zamieszczonymi poniżej.

Data dodania: 2022-09-17 06:26:13
Data edycji: 2022-09-17 06:45:48
Ilość wyświetleń: 214

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej