Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

ZAKOŃCZENIE NAUKI W SZKOLE PODSTAWOWEJ

24 czerwca 2022 o godz. 10.00 odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2021/22 klas 6 - 7 oraz Zakończenie Nauki w Szkole Podstawowej klas 8. Uroczystość tę swoją obecnością uświetnili dostoni goście:

 

Zastępca Wójta Gminy Niemce - Pan Henryk Smolarz

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niemce - Pani Beata Zgierska

Proboszcz Parafii Krasienin: Ks. Dariusz Nowomiejski

Przewodnicząca Rady Rodziców: Pani Agnieszka Kędzierska

Emerytowana Nauczycielka SP w Krasieninie: Pani Janina Jurkowska

oraz liczne grono Rodziców Uczniów.

 

W pierwszej części uroczystości uczniowie klas 8 otrzymali Świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, następnie Dyrekcja oraz Goście przekazali ABSOLWENTOM gratulacje oraz serdeczne życzenia na kolejny etap ich życia. Obceni na uroczystości uczniowie klas 6 - 7 otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe. Po ślubowaniu absolwentów nastąpiła ceremonia przekazania sztandaru kolejnemu pocztowi z klas 7.

 

Kolejnym akcentem uroczystości było podziękowanie dla Pani Ewy Kołtunik - nauczycielki Szkoły Podstawowej w Krasieninie, która w b. r. szkolnym obchodzi Jubileusz 40 lat pracy zawodowej i kończy czynną pracą zawodową. Pani Dyrektor Anna Czernicka-Szpakowska w imieniu społeczności szkolnej przypomniała liczne ważne momenty pracy Pani Kołtunik oraz wspaniałe sukcesy, które były udziałem  Jubilatki i uczniów. W imieniu samorządu podziękowania złożył Pan Henryk Smolarz podkreślając, iż  tak wspaniała Wychowawczyni uczyła historii, tworzyła historię i z pewnością będzie stanowić wspaniałą kartę w historii szkoły.  Uroczystość umilił nam Chór szkolny SCHERZO pod dyrekcją Pana Piotra Preidla, który w języku suahili zaprosił wszytkich do śpiewania, które niesie radość.

 

W kolejnej części absolwenci przedstawili przygotowaną wcześniej prezentację multimedialną  podsumowującą ich pobyt w szkole oraz autorską część artystyczną będącą dowcipnym podsumowaniem ich szkolnej codzienności. W pogodnym senariuszu inspirowanym piosenkami "Kabaretu Starszych Panów" przygotowanym pod kierunkiem wychowawczyń Pani Beaty Preidl i Katarzyny Pietrzak uczniowie przypomnieli w wierszu i piosence istotną prawdę, że życie jest codzienną przygodą i wyzwaniem, dlatego nie można się w życiu nudzić i nie warto jest marudzić.

Następnie zebrani udali się do kościoła parafialnego, gdzie dziękowali za rok nauki. 

 

Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wzruszającej uroczystości: Wychowawcom, Nauczycielom, Uczniom i ich Rodzicom serdeczenie dziękujemy. Wszystkim życzymy wesołych wakacji.

 

Dyrekcja SP w Krasieninie

Data dodania: 2022-06-24 18:43:47
Data edycji: 2022-09-13 20:05:24
Ilość wyświetleń: 706

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej