Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

MAJOWE ŚWIĘTA! KONSTYTUCJA! FLAGA! SZACUNEK DLA LUDZI PRACY!

MAJOWE ŚWIĘTA! KONSTYTUCJA! FLAGA! SZACUNEK DLA LUDZI PRACY!

W dniu 28 kwietnia 2023 w odbyły się w naszej placówce Szkolne Obchody 232 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przygotowania do tego wydarzenia trwały już od dłuższego czasu. Klasy przygotowały flagi oraz kokardy narodowe, by podkreślić szczególny chrakter uroczystości. Ten ważny dzień podkreślał również szkolny strój galowwy.

Genezę oraz przebieg uchwalenia  pierwszej Europie, a drugiej na Świecie ustawy regulijącej ustrój w Rzepospolitej przedstawiły nam:

Klasa 2 - pod kierunkiem Wychowawczyni Pani Ewy Rabos, która przygotowała insceniazację dostosowaną dla dzieci z oddziłów przedszkolnych i uczniów kl. I i III

Klasa 4 - pod kierunkiem Wychowawczyni Pani Patrycji Sobińskiej, która przedstawiła swój program dla uczniów klas 5 - 8.

Piękne występy zostały podkreślone przez stroje aktorów przygotowane we współpracy z Rodzicami oraz wyrazistą dekorację przygotowaną przez Zespół ds. dekoracji pod kierunkiem Pani Anny Kozak.

Uroczystość odbyła się w obecności Sztandaru Szkoły i rozpoczęła odśpiewaniem przez wszystkich uczestników Hymnu. Obydwu prezentacjom towarzyszły oklaski i chwile wzruszeń.

Pod koniec uroczystości głos zabrała Dyrektor Szkoły: Anna Czernicka-Szpakowska, która podziękowała Uczniom i Nauczycielom za piękną pracę na rzecz godnego uczczenia jednogo z dwóch najważnieszych dla Polaków święta. W słowach skierowanych do zebranych podkreśliła, że trzeba pamiętać z jakiego powodu pierwsze dni maja, są dniami wolnymi od nauki.

1 maja to dzień, w którym przypominamy o prawach ludzi pracy, o godności pracy ludzkiej oraz o szacunku dla wszystkich ludzi pracy.

2 maja to Dzień Flagi, symbolu, który jednoczy nasz Naród, zwłaszcza w trudnych dla niego chwilach. Zachęciła, by w tym dniu falgi zawisły na każdym domu.

3 maja, jest dniem wolnym i każdy z nas może go spędzić według własnego życzenia. Pani Dyrektor podkreśliła, że daje on szanse, by zamanifestować miłość do Ojczyzny poprzez wzięcie udziału, w jednej z wielu form świętowania.

Data dodania: 2023-04-28 19:20:12
Data edycji: 2023-04-28 20:59:10
Ilość wyświetleń: 525

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej