Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

DZIEŃ PATRONIKI SZKOŁY I ŚWIĘTO RODZINY W KRASIENINIE

DZIEŃ PATRONIKI SZKOŁY I ŚWIĘTO RODZINY W KRASIENINIE

Dzień 29 maja 2023 roku w Szkole Podstawowej w Krasieninie przebiegał pod hasłem DNIA PATRONA SZKOŁY I DNIA RODZINY. Kolejny raz uroczystość ta złączyła we wspólnych działaniach całą społeczność szkolną. W murach naszej szkoły mieliśmy zaszczyt gościć znamienite osobistości: Wójta Gminy Niemce Pana Krzysztofa Urbasia, Zastępcę Wójta Pana Henryka Smolarza, Radnych Powiatu Lubelskiego Panią Iwonę Pulińską oraz Pana Pawła Pikulę Prezesa Zarządu Powiatowego PSL Powiatu Lubelskiego, Przedstawicieli Samorządu Gminnego Wiceprzewodniczącą Rady Gminy Niemce Panią Beatę Zgierską oraz Radną Gminy Panią Anetę Stefaniak, Sołtysów z okolicznych miejscowości Pana Franciszka Drozda oraz Pana Tomasza Sobiesiaka, Prezesa Zarządu Gminnego ZNP Panią Jadwigę Łuckę-Drozd, Panią Beatę Gajuś Dyrektora Przedszkola Publicznego w Niemcach oraz członków gminnej organizacji PSL. Byli z nami również przedstawiciele Rady Rodziców z Przewodniczącą Panią Agnieszką Kędzierską, emerytowani nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz przedstawiciele społeczności lokalnej. 

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą z udziałem pocztów sztandarowych Polskiego Stronnictwa Ludowego oraz szkoły. Następnie wśród pięknych dekoracji, w podniosłej atmosferze, wszyscy zgromadzeni odśpiewali Hymn Narodowy oraz Rotę. Główna część uroczystości została poświęcona patronce szkoły – Irenie Kosmowskiej. Uczniowie klasy 7 i 6 przedstawili inscenizację, która zawierała najważniejsze fakty z życia naszej patronki. Kolejne odsłony przedstawienia pozwoliły na poznanie i przypomnienie sobie zasłużonej działaczki, która swym życiem i czynami wpisała się w historię naszej Małej Ojczyzny. Zwieńczeniem prezentacji był występ szkolnego chóru Scherzo pod kierunkiem Pana Piotra Preidla. 

W dalszej części uroczystości głos zabrała Dyrektor Pani Anna Czernicka Szpakowska, która podziękowała aktorom i wychowawcy klasy 7 Pani Agacie Jońskiej za występ i zaprezentowanie swoich umiejętności aktorskich. W ciepłych słowach zwrócił się do młodzieży również Wójt Gminy Niemce, który pogratulował uczniom udanego występu. 

Na zakończenie części oficjalnej reprezentacje przemaszerowały pod dworek w Krasieninie, gdzie złożyły kwiaty pod pomnikiem Ireny Kosmowskiej.

Po części oficjalnej przyszedł czas na część artystyczną i rozrywkową, która rozpoczęła się klasowymi występami uczniów naszej szkoły. Liczna widownia z przyjemnością wysłuchała wierszy i piosenek wykonanych z brawurą i dużym zaangażowaniem. W tej części uroczystości również mogliśmy podziwiać występ szkolnego chóru, który zaprezentował kilka utworów ze swojego repertuaru. 

Na spragnione zabawy dzieci czekały liczne atrakcje: dmuchane zjeżdżalnie, ozdabianie twarzy, malowanie na folii, zabawy zespołowe przy muzyce oraz tańce na świeżym powietrzu. Piknik rodzinny był też doskonałą okazją do zaspokojenia łakomstwa i spróbowania różnych smakołyków. Można było posilić się przygotowanym przez rodziców smacznym jedzeniem oraz serwowanymi słodkościami. Kolejki ustawiały się po watę cukrową i popcorn, które były sponsorowane przez Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia. Podczas festynu swoją inaugurację miał projekt edukacyjny Trzymaj Formę. Realizowane etapami przez cały rok szkolny różnorodne działania umożliwiły dzieciom zdobycie i pogłębienie wiedzy na temat zdrowego jedzenia i prawidłowych nawyków żywieniowych. Każda klasa przygotowała przekąskę, którą częstowała wszystkich ceniących zdrowe, kolorowe i smaczne posiłki. Była to uczta zarówno dla duszy jak i dla ciała.

Wszystkim naszym działaniom towarzyszyła doskonała pogoda, która dodatkowo wprawiała nas w dobry nastrój. Podsumowując Dzień Patrona Szkoły i Dzień Rodziny Krasienin 2023 można powiedzieć tylko jedno, „szkoda, że to już za nami”.

Wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego pięknego dnia w cieniu Patronki Szkoły: Samorządowi Gminy, Nauczycielom i Wychowawcom, Rodzicom i Uczniom serdecznie dziękujemy.

Data dodania: 2023-05-31 10:47:00
Data edycji: 2023-05-31 11:18:29
Ilość wyświetleń: 745

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej