Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

HARCERSKA AKCJA LETNIA BIAŁY BRZEG 2023

HARCERSKA AKCJA LETNIA BIAŁY BRZEG 2023

Uwieńczeniem rocznej pracy drużyny harcerskiej jest obóz letni, w tym roku odbył się on na Stanicy Biały Brzeg leżącej na pograniczu województw świętokrzyskiego i łodzkiego w Nadleśnictwie Przedburz. Harcerze z 35 Drużyny Harcerskiej NIEBIESKOOKA biwakowali wspólnie z 43 DH Parasol z Bełżyc oraz 6 LGZ Weseli Wędrowcy.

Dwa tygodnie upłynęły pod znakiem wspólnej pracy, realizowania sprawności, które przydadzą się w życiu oraz wspaniałej zabawy. W pierwszych dniach obozu harcerze stawiali namioty, budowali ogrodzenie oraz urządzenia obozowe takie jak: śmietnik, punkt P. Poż., melanżowniki oraz proste narzędzia, podczas całego obozu pełnili dyżur kuchenny i przynoszące najtrwalsze wspomnienia warty nocne. Także pogoda pokazała nam różne swe oblicza, ale była dla nas bardzo łaskawa

Kiedy obozowisko było gotowe podjęto realizację sprawności LEŚNY CZŁOWIEK, by ją zdobyć harcerze wykonywali następujące zadania:

  • Obserwowali leśną przyrodę o wschodzie słońca - zadanie to nie łatwe, bo trzeba było wstać o 3.30... potem zaś swe obserwacje udokumentować.
  • Kolejne wyzwanie to ciepły posiłek z darów lasu. W tym roku hitem okazał się kisiel z poziomek i jagód
  • Dopełnieniem zadania była noc spędzona poza obozowiskiem w leśnym szałasie.

Podczas obozu poznawaliśmy także piękno Ziemi Kieleckiej oraz Jaskinię RAJ, a także z perspektywy kajaka Obszar NATURA 2002 Dolina Górnej Pilicy. Wypoczynek letni to nie tylko praca, ale też wspaniała zabawa. Obozowicze mieli okazję wspaniale się bawić na BASENACH TROPIKALNYCH W KIELCACH oraz PARKU LINOWYM  W TOMASZOWIE MAZOWIECKIM. Udział w tylu atrakcyjnych aktywnościach możliwy, był dzięki wsparciu Wójta Gminy Niemce Krzysztofa Urbasia, który sfinansował przejazd harcerzy z naszej drużyny na miejsce obozowania i w drodze powrotnej, za co serdecznie dziękujemy.

Podczas apelu podsumowującego obóz na wielu harcerskich rękawach pojawiły się też inne sprawności takie jak: kajakarz, wartownik czy znawca musztry. To milowy krok do zdobycia stopni harcerskich. Był to czas wspaniałej harcerskiej przygody, za którą już tęsknimy... jak mówią słowa harcerskiej ballady:

Gdzie ogniska blask, stanie obóz nasz.

Na polanie bratni krąg powstanie, jak za dawnych lat...

pwd. Anna Czernicka-Szpakowska

Data dodania: 2023-07-11 07:31:22
Data edycji: 2023-07-11 09:14:11
Ilość wyświetleń: 581

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej