Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

KSZTAŁTUJEMY MŁODYCH LIDERÓW

KSZTAŁTUJEMY MŁODYCH LIDERÓW

Staraniem i zaangażowaniem Pani Dyrektor Anny Czernickiej-Szpakowskiej od 2016 roku w naszej szkole znów nad swym rozwojem pracują harcerze i zuchy. Budowanie w pełni funkcjonującej drużyny to proces niełatwy i długotrwały, a od tej chwili wchodzimy na jego wyższy poziom, to już nie tylko praca nad własnym rozwojem ale też kształtowanie młodych przez mlodych. W miniony weekend 8 naszych harcerek i harcerzy wziąła udział w Kursie Zastępowych RUNO, na którym poznawali podstawy Harcerskiego Systemu Instrumentów Metodycznych.

W czasie warszatatów ćwiczeń i zabaw dowiedzieli się, że najważniejsze jest określenie celu, a jezcze wcześniej zdobycie wiedzy o tym co jeszcze można, a co trzeba rozwijać. Przy wskarciu komendy kursu oraz prowadzących zajęci poznali narzędzia pracy z grupą, metody i formy pracy, pisali konspekty zbiórek oraz plan pracy zastępu - gdyż jak mówił Kubuś Puchatek cel bez planu jest tylko życzeniem.

W najbliższych tygodniach będą szlifować i udoskonalać swoje pomysły, gdyż przed nimi jeszcze drugi zajzd kursowy w Bełżycach, gdzie podczas biwaku z okazji Dnia Myśli Braterskiej będę postawione cele realizować z zastępami harcerzy. 

Podczas 3 biwakowych dni uczestnicy świetnie się bawili, razem pracowali uczestniczą w harcerskiej grze, by w  przyszłości realizować przesłanie hm. Stefana Mirowskiego Prawdziwy autorytet tworzy tylko osobisty przykład, prawdziwość czynów, odpowiedzialność, porządek i konsekwencja.

Data dodania: 2024-01-21 09:09:53
Data edycji: 2024-01-21 09:40:45
Ilość wyświetleń: 319

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej