Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ….. WYCIECZKA DO WROCŁAWIA, PRAGI I KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ

PODRÓŻE KSZTAŁCĄ….. WYCIECZKA DO WROCŁAWIA, PRAGI I KOTLINY JELENIOGÓRSKIEJ

W dniach 14 - 16 czerwca 2023r. odbyła się wycieczka szkolna uczniów klasy: 8a , 8b i 7 do Wrocławia, Pragi i Kotliny Jeleniogórskiej.
W pierwszym dniu wycieczki odbyliśmy spacer po Starym Mieście Wrocławia: zwiedzaliśmy Ostrów Tumski- katedrę, kościół św. Krzyża, byliśmy na moście zakochanych, przed Uniwersytetem Wrocławskim, wypatrywaliśmy i liczyliśmy krasnoludki wrocławskie, podziwialiśmy bajkowe kamienice Jasia i Małgosi, Halę Stulecia, Ossolineum, kościół św. Elżbiety, wrocławskie rybnki, miejskie jatki, fontannę z szermierem, pomnik zwierząt rzeźnych i dawne więzienie. Na koniec uczestniczyliśmy w koncercie fontann multimedialnych - jednych z największych w Polsce, po czym zmęczeni przejechaliśmy do Karpacza na miejsce naszego zakwaterowania.
Drugiego dnia po śniadaniu odwiedziliśmy przepiękną stolicę Czech- Pragę.
Zobaczyliśmy i podziwialiśmy Zamek na Hradczanach, odprawę warty, przepiękną katedrę św. Wita, Mala Strana, pałac i ogrody Wallensteina, Stare Miasto i Ratusz z zegarem Orly.
Kolejnym punktam programu był: Most Karola, na którym wykonaliśmy nieskończoną konfigurację pamiątkowych zdjęć i Plac Wacława, na którym rozegrały się pamiętne wydarzenia zwane w historii XX wieku- aksamitną rewolucją.
Po wysłuchaniu opowieści przewodnika, zakupieniu pamiątek oraz zasmakowaniu przekąsek -nie tylko kuchni regionalnej, udaliśmy się w drogę powrotną do miejsca zakwaterowania.
Trzeciego, ostatniego dnia wycieczki podziwialiśmy świątynię WANG i zaporę na Łomnicy w Karpaczu. Nie lada wyzwaniem okazała się wspinaczka po skałach rozbójników na wzgórze z zamkiem Chojnik. Z wieży zamkowej podziwialiśmy przepiękny krajobraz Kotliny Jeleniogórskiej. Po sesji zdjęciowej i chwili wypoczynku udaliśmy się w drogę powrotną.
Wycieczka ta była bardzo udana, wszyscy uczestnicy wrócili do domów zadowoleni i pełni wrażeń.

Data dodania: 2023-06-19 22:44:16
Data edycji: 2023-06-19 23:11:27
Ilość wyświetleń: 405

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej