Czcionka:

A+A-

Kontrast:

ŚWIATŁO DLA CIEBIE - ZLOT BŚP 2022

ŚWIATŁO DLA CIEBIE - ZLOT BŚP 2022

W dniach 9 - 11.12.2022 harcerze i zuchy z jednostek ZHP działający przy SP w Krasieninie wraz z instruktorami wyruszyli po Betlejemskie Światło Pokoju do Zakopanego. Po drodze odwiedzili gród Kraka, by zobaczyć słynne szopki oraz miło spedzili czas w aquaparku.

W sobotę uczestniczyli w grze zlotowej podczas której wykonywali różne zadania związane z umiejętnościami harcerskimi oraz ideą zlotową. Między inny ponawali architekturę Podhala, sposoby poruszania się na górskich szlakach oraz wzywania pomocy. Odczytywali zaszyfrowane wiadomości i poszukiwali chrakterystycznych obiektów. Mieli też okazję poznać drużyny i gromady z całej Polski.

Zakopane to miejsce ważne dla ruchu harcerskiego w Polsce, tu bowiem powstawały jedne z pierwszych drużyn, tu znajduje się grobowiec Olgi Małkowskiej oraz symbliczne miejsce spoczynku Andrzeja Małkowskiego - twórców harcerstwa - polskiego nurtu skautingu. Harcerze mieli okazję brać udział w zajęciach w Muzeum Harcerskim oraz zaplaić symbliczny znicz na grobie założycieli.

W niedzielę 11 grudnia wraz z Betlejemskim Światłem Pokoju granice przekroczyła zimowa aura, jednakże dzielnu patrol Związku Drużyn Ziemi Lubelskiej dotarł do kaplicy na Głodówce i odebrał od władz naczelnych ZHP płonień nadziei, by przekazać wszystkim pragnącym duchowego ciepła.

Betlejemskie Świałto Pokoju zostanie przkazane mieszkańcom Gminy Niemce oraz Krasienina i okolic. 

W dniu 21 grudnia 2022 o godz. 7.00 nastąpi przekazanie światła w kościele prafialnym w Krasieninie.

Data dodania: 2022-12-14 10:58:24
Data edycji: 2022-12-14 11:29:22
Ilość wyświetleń: 77

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej