Czcionka:

A+A-

Kontrast:

WIGILIA SZKOLNA 2022

WIGILIA SZKOLNA 2022

Kultywując polski świąteczny obyczaj w dniu 22 grudnia 2022 nasza społeczność szkolna celebrowała WIGILIĘ. Uroczystość ze względu na jej szczególny charakter oraz dostosowanie przekazu do grup wiekowych odbyła się w dwóch częściach.

O godzinie 9.00 spotkali się nauczyciele, uczniowie klas I - III oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych. W uroczystości wzięli udział także rodzice i dziadkowie dzieci uczeszczających do tych oddziałów. Naszą uroczystość swą obecnością uświetnili Pan Henryk Smolarz Zastępca Wójta Gminy Niemce, Przewodnicząca Rady Rodziców Agnieszka Kędzierska oraz Pani Janina Jurkowska Nauczycielka Seniorka.

W pierwszej części uroczystości uczestnicy mieli okazję obejrzeć tradycyjne Jasełka przygotowane przez nasze szcześciolatki pod kierunkiem Pani Aldony Putek. Pełne radości i dziecięcego entuzjazmu przedstawienie przyniosło oglądającym wiele wzruszeń.

Po przedstawieniu zabrzmiały dźwięcznie grane na fletach dwie kolędy przygotowane przez Zespół Fletowy prowadzony przez Panią Ewę Rabos. Był to debiut trio z klasy drugiej.

Po artystycznych wzruszeniach przyszedł czas na życzenia kierowane do spełeczności oraz indywidualne połączone z dzieleniem się opłatkiem. Na koniec nadszedł wyczekiwany przez dzieci moment degustowania tradycyjnych potraw przygotowanych przez klasowe Rady Rodziców, a wśród nich: śledzie, racuchy, pierogi, strucla makowa oraz owoce.

O godzinie 12.30 tradycyjną WIGILIĘ celebrowali nauczyciele, uczniowie klas 4 - 8, pracownicy szkoły oraz zaproszeni goście. Uroczystość swą obecnością uświetnili Pani Aneta Stefaniak Radna Gminy Niemce, Pani Agnieszka Kędzierska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pani Janina Jurkowska.

Zrządzenie losu sprawiło, iż uroczystość ta miała niemal rodzinny charakter. W pierwszej części wszyscy uczestnicy śpiewali wspólnie kolędy. Śpiewom w ramach służby na rzecz społeczności przewodzili harcerze z 35 DH Niebieskooka, a akompaniował absolwent naszej szkoły Antoni Joński. Wspólny śpiew przeplatany był życzeniami kierowanymi przez Gości, Radę Rodziców, Przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego oraz Dyrekcję do zgromadzonych na uroczystości.

Następnie zgromadzeni złożyli sobie nawzajem życzenia dzieląc się tradycyjnie opłatkiem. Potem wszyscy z radością zasiedli do zastawionego tradycyjnymi potrawami świątecznego stołu.

Szkolna uroczystość wiglijna po raz kolejny była owocem współpracy całej społeczności za co chcemy wszystkim serdecznie podziękować:

Przedstawicielom Samorządu lokalnego i Gościom za uświetnienie uroczystości, Nauczycielom za przygotowanie części artystycznej oraz dokoracji sali, Rodzicom i Dziadkom za udzielnie wsparcia w przygotowaniu scenografii oraz wspaniałych tradycyjnych potraw na stół wigilijny, Uczniom za tworzenie atmosfery Groty Narodzenia, Harcerzom za przywiezienie Betlejemskiego Światła Pokoju oraz ofiarną służbę, Pracownikom szkoły za pomoc w obsłudze uroczystości.

 

Dyrekcja SP w Krasieninie

Data dodania: 2022-12-22 14:26:03
Data edycji: 2022-12-22 23:50:50
Ilość wyświetleń: 488

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

Warunków sprzyjających potrzeba,

tak jak roli uprawy,

aby każda istota ludzka rozwinąć się mogła w pełni,

jak ziarno dostałe, 

a te warunki ludzie wypracowują

Irena Kosmowska

Motto naszej szkoły
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej